Nadzieja na Mundial » Podsumowanie VII Mistrzostw Świata

Podsumowanie VII Mistrzostw Świata

VII Mistrzostwa Świata zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Ukrainy, ale miałem wrażenie, że wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami. To wspaniałe święto piłkarskie pokazało, jak umieją walczyć, przyjaźnić się i cieszyć się z gry młodzi piłkarze z 27 krajów z całego świata. Stworzyliście między sobą tak wspaniałą atmosferę przyjaźni i radości, choć wielokrotnie nie mieliście możliwości się porozumieć ze względu na trudności językowe.
W poniedziałek po samych Mistrzostwach o godzinie 6 rano spotkały się na meczu przyjaźni drużyny Japonii i Słowacji. Myślałem, że po Mistrzostwach młodzi piłkarze byli bardzo zmęczeni, ale oni postanowili jeszcze raz spotkać się, ponieważ drużyna Słowacji wyjeżdżała o 8.30. To wspaniale mieć przyjaciół na całym świecie.

W tym roku po raz pierwszy wystąpiło pięć drużyn, które na scenie pokazały, że nie tylko umieją grać w piłkę, ale także tańczyć i śpiewać. Każda z drużyn pokazała jak szanuje swój kraj i własną kulturę. Na następnych mistrzostwach będziemy kultywować występy artystyczne drużyn.

Obserwatorzy Mistrzostw zauważyli olbrzymi postęp piłkarski drużyn. Jestem przekonany, że poziom który zaprezentowaliście, da Wam możliwość gry w wielkich klubach piłkarskich.

Wielkie podziękowanie dla wychowawców i trenerów, którzy przyjechali z drużynami. Dzięki waszemu zaangażowaniu i pracy, dzieci z całego świata stworzyły tak wspaniałe widowisko. Jesteście wspaniałą rodziną piłkarską, która pokazała jak piłka nożna może zintegrować młodych piłkarzy z całego świata.

Do zobaczenia za rok.

Copyright © 2016 nadziejanamundial.pl
design by Unia Interactve