Czekamy na nowy termin Mistrzostw Świata!
XI Mistrzostwa Polski – już 12 września!

„Nadzieja na Mundial“ z nagrodą UEFA Foundation for Children!parallax background
Z ogromną radością informujemy, że Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial“ otrzymało UEFA Foundation for Children Award! Ta […]

Z ogromną radością informujemy, że Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial“ otrzymało UEFA Foundation for Children Award! Ta nagroda jest przyznawana co roku blisko 20 europejskim organizacjom pozarządowym, które zajmują się piłką nożną pracując głównie na rzecz dzieci.

Stowarzyszenie zostało zgłoszone do nagrody dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, a UEFA postanowiła nagrodzić naszą pracę na rzecz dzieci z domów dziecka.
– Nie mieliśmy wątpliwości, że to odpowiednia kandydatura. „Nadzieja na Mundial” prężnie działa od kilku lat i udowadnia, że piłka nożna to nie tylko mecze, wyniki i puchary, lecz także narzędzie do integracji społecznej i część życia, w której jest miejsce dla wszystkich – powiedział o nas Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Jak dodał prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” Sylwester Trześniewski:
– Gdy w 2010 roku organizowaliśmy pierwsze Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka, w większości placówek była jedna piłka, a dzieci wychodziły ją „pokopać” przed dom dziecka. Dziś w Polsce i na świecie regularnie trenuje piłkę nożną kilka tysięcy dzieci z domów dziecka, a w naszych turniejach wzięło udział ponad 10 tysięcy dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z 44 krajów. Nagroda UEFA Foundation to dla nas ogromna radość i zaszczyt, ale przede wszystkim potwierdzenie, że futbol naprawdę może zmienić życie i przyszłość dzieci z domów dziecka.

Jesteśmy ogromnie wzruszeni i dumni i pragniemy serdecznie podziękować UEFA w imieniu tysięcy dzieci z domów dziecka całego świata, które dotąd brały udział w naszych turniejach – za to, że tak wielka, światowa organizacja doceniła pracę, jaką cała nasza „piłkarska rodzina” wkłada w przygotowanie turniejów. Bo podczas gdy my pracujemy nad ich organizacją, setki dzieci w domach dziecka na całym świecie zawzięcie trenują, by zagrać na nich na jak najwyższym poziomie. Ta nagroda dla nas i dla nich – za naszą wspólną pracę, pasję i miłość do futbolu. Dziękujemy!

„Nadzieja na Mundial“ z nagrodą UEFA Foundation for Children!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...