Wyniki IX Mistrzostw Polski 2018
Dominik Dziąbek – poznajcie kapitana reprezentacji Polski dzieci z domów dziecka!

Sternik Szczecin Mistrzem Polski 2018!parallax background
W sobotę 28 kwietnia zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. […]

W sobotę 28 kwietnia zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po zaciętych zmaganiach puchar Mistrza Polski trafił do drużyny Sternika z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szczecinie. Wszystkie 40 drużyn biorących udział w turnieju pokazało wielką pasję do piłki i ogromną przyjemność płynącą z gry. Atmosfera turnieju była niezwykła – nie da się zapomnieć wielkiej radości blisko 400 zawodników, którzy na Mistrzostwa czekali przez cały rok. Najmocniej oczywiście cieszyli się zwycięzcy:

– Jestem Mistrzem Polski! Starałem się na Mistrzostwach Polski jak najmocniej i bardzo się cieszę że wygraliśmy. Na początku bardzo dużo stresu, potem już poszło, ale to były bardzo mocne rozgrywki! – mówił Tomasz Nabożniak, bramkarz zwycięskiej drużyny.

 

Zespół Sternika Szczecin zdobył tytuł Mistrza Polski 2018 pokonując w wielkim finale Wioskę Dziecięcą SOS Karlino. Brązowe medale powędrowały do piłkarzy DB Team Więcbork, którzy zwyciężyli w meczu z FC Miechów.

Jak co roku nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku piłkarze Mistrzostw Polski. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Dominikowi Dziąbkowi ze Sternika Szczecin, najwięcej goli wyłapał najlepszy bramkarz Marcin Zielonka z FC Miechów, a królem strzelców obwołany został Szymon Przybylski z DB Team Więcbork. Nagrodę odebrała także najlepsza zawodniczka turnieju Kinga Koszańska z Tęczy Kutno. Specjalne upominki powędrowały do rąk najmłodszego zawodnika Mistrzostw, 7-letniego Krystiana Postka z DTW Piaseczno, nagrodzony został także najradośniejszy zawodnik Ervin Kacprzak z FC Komarno. Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju wybrany został team Lwy Północy Gdańsk.

W konkursie sponsorskim Biedronki zwyciężyli: strzelec Nikolas Reimus z CDRiPR Grudziądz i bramkarz Nikodem Żurek z CDRiPR Grudziądz.

Najlepsi zawodnicy turnieju zmierzyli się również na murawie z piłkarskimi gwiazdami – w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert Podoliński, Radosław Gilewicz i Aleksandar Vuković.

Jednym z najważniejszych momentów gali finałowej było ogłoszenie składu kadry reprezentacji Polski, która zagra podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, odbywających się w dn. 28-29 lipca b.r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powołanie do kadry otrzymało 15 najlepszych zawodników, którzy od razu po Mistrzostwach wyjechali na trwający tydzień obóz treningowy. Z nich zostanie wyłoniona dziesiątka reprezentantów Polski, która w lipcu wybiegnie na murawę Legii w biało-czerwonych barwach.

– Dostanie się do kadry Polski było moim marzeniem, walczyłem o to przez trzy lata i wreszcie mi się udało. Pierwszy i ostatni raz, bo za rok już nie będę się łapał wiekowo. Będę walczyć z całych sił, żeby dostać się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata i pokażę, że nie jestem tu przypadkiem – mówi powołany do kadry Denis Wiśniewski ze Sternika Szczecin. A inny kadrowicz, Szymon Przybylski z DB Team Więcbork, dodaje: – Do kadry trafiłem już drugi raz. Atmosfera jest super, wszyscy się dogadują. Treningi są ciężkie, trzeba bardzo pracować, żeby zostać wybranym do reprezentacji na Mistrzostw Świata. W zeszłym roku udało mi się i reprezentowałem Polskę na V Mistrzostwach Dzieci z Domów Dziecka. To było coś wspaniałego! Warto zrobić wszystko, bardzo walczyć, żeby się dostać do kadry i zagrać na stadionie Legii.

Trzymamy kciuki za reprezentantów, gratulujemy zwycięzcom IX Mistrzostw Polski, a wszystkim ich uczestnikom, jak również trenerom i opiekunom drużyn bardzo dziękujemy za przyjazd i stworzenie niesamowitej atmosfery. To wasze oddanie do piłki, wielka radość z gry, spontaniczna zabawa i przyjemność ze spotkania z przyjaciółmi z całego kraju sprawiają, że Mistrzostwa Polski są ogromnym, pełnym szczęścia świętem futbolu! Do zobaczenia na X Mistrzostwach Polski – za rok!

Sternik Szczecin Mistrzem Polski 2018!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...