Wyniki fazy pucharowej VII MŚ
Podsumowanie VII Mistrzostw Świata

Ukraina Mistrzem Świata 2019!

parallax background
W niedzielę 14 lipca na warszawskim stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 zakończyły się VII Mistrzostwa […]

W niedzielę 14 lipca na warszawskim stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 zakończyły się VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Najlepsi spośród 27 drużyn z całego świata okazali się ponownie zeszłoroczni zwycięzcy – drużyna Ukrainy, srebro wywalczyła Holandia, a Belgowie sięgnęli po brąz, pokonując Rosję.

Blisko 270 zawodników i zawodniczek z domów dziecka całego świata rozegrało 86 meczy i strzeliło 363 bramki (336 w fazie grupowej, 27 w fazie pucharowej). Na murawę wybiegli zawodnicy ze Słowenii, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Rosji, Niemiec, Jordanii, Holandii, Japonii, Macedonii, Serbii, Słowacji, Wietnamu, Ukrainy, Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Tajlandii, Łotwy, Belgii, Portugalii, Nepalu, Czech, Irlandii, Palestyny, Hiszpanii, Czarnogóry i Polski.

W biało-czerwonych barwach wystąpiła reprezentacja wybrana spośród najlepszych zawodników X Mistrzostw Polski, które odbyły się w  kwietniu tego  roku w Warszawie.

W finale Ukraina pokonała Holandię (1:0). Belgia, po walce z Rosją (3:1) wywalczyła trzecie miejsce.

Nagrody indywidualne i drużynowe:
Najlepszy zawodnik: Taoufik el Ouahdi (Belgia)
Najlepsza zawodniczka:  Radmila Sali (Serbia)
Król strzelców: Maksym Tsar (Ukraina)
Najlepszy bramkarz: Isamel Moro (Holandia)
Najmłodszy zawodnik: Alvaro Olmedo Ruiz (Hiszpania)
Najmłodsza zawodniczka: Jennifer Narcissa Gonzales Donas (Hiszpania)
Najradośniejszy zawodnik: Petar Bariaktarević (Czarnogóra)
Najradośniejsza drużyna: Nepal
Drużyna Fair Play: Bośnia i Hercegowina
Najmłodsza drużyna: Czarnogóra

Konkurs sponsorski Biedronki:
Strzelec: Denis Minarik (Słowacja)
Bramkarz: Diakiv Ostap-Mykhailo (Ukraina)

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na tych, którzy przybyli na stadion Legii w minioną niedzielę, czekało mnóstwo atrakcji i moc emocji. Kibice dorosłej piłki nożnej mieli okazję spotkać się z piłkarskimi sławami. Gośćmi Mistrzostw byli: Maniche, Frank Verlaat, Nuno Valente, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Robert Podoliński i Jacek Krzynówek, którzy w roli jokerów wzięli udział w Meczu Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Zawodnicy Telewizji pokonali reprezentację Internetu 7:1.