Pomóżmy dzieciom z domów dziecka z Ukrainy
Zapraszamy wszystkich na wielkie święto piłkarskie!!!

Zapraszam wszystkich na XIII Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Ukrainyparallax background
Zapraszam wszystkich na XIII Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Ukrainy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej! […]

Zapraszam wszystkich na XIII Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Ukrainy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

Kiedy 13 lat temu tworzyliśmy Mistrzostwa Polski, nie spodziewałem się, że także będziemy organizować Mistrzostwa Ukrainy. Niestety nasi przyjaciele z Ukrainy doświadczyli najgorszej rzeczy, wojny. Dlatego musimy im pomóc i zorganizowaliśmy Mistrzostwa Ukrainy. To trudny czas dla wszystkich. Najpierw doświadczyliśmy pandemii, a później wybuchła wojna na Ukrainie. Ale pamiętajmy, że jest też football, gra, która łączy miliony ludzi na całym świecie. Daje radość życia, możliwość prawdziwej walki i rywalizacji kto jest najlepszy, ale tym najsłabszym, poprzez pracę na treningach, daje szansę być najlepszymi. To wspaniały sport, który pozwala zapomnieć o kłopotach. 

Zorganizowaliśmy dla dzieci z Ukrainy treningi w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Ossa, w którym przebywa ok. 600 dzieci. Początek był trudny, ponieważ w czasie treningu dzieci patrzyły co jakiś czas na telefon, słuchając wiadomości z frontu, czy wszyscy żyją i czy wszystko jest w porządku. Po pewnym czasie zapomniały o wojnie. Zaczęły się uśmiechać i przestały zaglądać do telefonu. Doświadczyły magii piłki nożnej. To było wspaniałe przeżycie, że na chwilę zapomniały o kłopotach. Były zwykłymi dziećmi, które jak wszystkie rywalizowały na boisku. 

Cieszymy się, że mamy gości, ale nie zapominajmy o wyłonieniu Mistrza Polski, który jak co roku otrzyma samochód do użytkowania. Potem jak zwykle powołamy kadrę, która będzie reprezentować nasz kraj. Spodziewam się wspaniałej rywalizacji i bardzo jestem ciekaw, kto zwycięży! 

Zapraszam wszystkich 80 trenerów, którzy dzięki naszej inicjatywie otrzymali papiery pozwalające na profesjonalne treningi piłkarskie, aby pomogli wychowankom z domów dziecka zwiększyć ich umiejętności. Chciałbym się podzielić wspaniałą informacją – dzięki fundacji UEFA for Children powstała Mobilna Akademia Piłkarska, którą prowadzi trener reprezentacji, Krzysztof Kot. Jak pamiętamy Krzysztof zdobył dla Polski jedyny tytuł Mistrza Świata dzieci z domów dziecka w 2013 r. Zapraszam chętnych, którzy chcą brać udział w treningach trenera reprezentacji Polski. Dzwońcie i piszcie ze swoich placówek. Jest taka możliwość, że Krzysiek przyjedzie do Was prowadzić treningi. 

Zapraszam wszystkich na Mistrzostwa. Spodziewajcie się wielu niespodzianek i atrakcji. Do zobaczenia 5 czerwca na stadionie Hutnika Warszawa!

Andrzej Lisiak,
pomysłodawca Mistrzostw 

Zapraszam wszystkich na XIII Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Ukrainy
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...