Zapraszamy na turniej do Będzina!

Turniej w Będzinie z Reprezentacją Polskiparallax background
11 grudnia w hali sportowej Będzin Arena odbył się III Będziński Turniej Halowej Piłki Nożnej Placówek […]

11 grudnia w hali sportowej Będzin Arena odbył się III Będziński Turniej Halowej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych organizowany przez Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo Wychowawczych im. Dominika Savio w Sarnowie.

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” było współorganizatorem turnieju. Z ramienia CAPOW przygotowania koordynował Tomasz Hałat – trener drużyny z Sarnowa.

Mieliśmy okazję przez kilka godzin obserwować emocjonujące mecze 10 drużyn, które przyjechały na turniej z różnych stron kraju. Walka o dobry wynik trwała często do ostatniej sekundy – jej dowodem była konieczność rozstrzygania wyników seriami rzutów karnych.

Gościem specjalnym turnieju była Reprezentacja Polski Dzieci z Domów Dziecka, wyłoniona w trakcie tegorocznych XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Reprezentanci rozegrali kilka meczów w fazie eliminacyjnej turnieju, wygrywając wszystkie – uczestnicy turnieju mieli więc okazję przekonać się, że wybór zawodników do Reprezentacji nie był przypadkowy.

Reprezentanci dowiedli tego w meczu pokazowym, rozegranym z drużyną juniorów FC Będzin, który wygrali 2:0.

Co to był za mecz! Świetna organizacja gry na boisku, spokój i opanowanie zawodników, wysokie umiejętności techniczne – jesteśmy pod wrażeniem.

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” od 12 lat organizuje Mistrzostwa Polski a od 7 lat Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W trakcie każdych Mistrzostw Polski wybierani są spośród 400 zawodników ci najlepsi, którzy mają reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.

Ten zwycięski mecz Reprezentacji z dobrą ligową drużyną jest ważny, oznacza że jeśli dzieciom z domów dziecka stworzy się szansę na rozwój talentów a one będą chciały ją wykorzystać, to mogą wygrywać i sięgać po najwyższe laury.

Drużyna Reprezentacji to udowadnia – w tym celu została powołana, żeby dawać przykład i inspirację do pracy.

Wyniki turnieju:

1. miejsce – drużyna z Sarnowa

2. miejsce – drużyna z Kłobucka

3. miejsce – drużyna z Sosnowca

Najlepszy zawodnik – Kacper Szymański, Kłobuck,

Najlepszy bramkarz – Oktawian Waleczek , Sarnów

Król strzelców – Aleksander Janosz, Java Sosnowiec.

Reprezentacja Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej (skład, który wziął udział w turnieju):

 • Bartosz Nyka
 • Bartosz Łozicki
 • Bartosz Przebinda
 • Patryk Kalinowski
 • Julian Knaziuk
 • Jakub Przebinda
 • Jakub Szymkowicz
 • Krystian Makuch
 • Michał Kominkiewicz
 • Karol Semmler
 • trener – Krzysztof Kot (bramkarz drużyny Mistrzów Świata z 2014 r.)

Najlepszy zawodnik turnieju i najlepszy bramkarz należą również do Reprezentacji Polski, ale solidarnie grali z drużynami ze swoich domów dziecka.

Turniej w Będzinie z Reprezentacją Polski
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...