X Mistrzostwa Polski 2019
Międzynarodowe Mistrzostwa Chorwacji 2023

VII Mistrzostwa Świata 2019parallax background
Blisko 270 dzieci z 27 krajów w weekend 13-14 lipca 2019 r. z dumą i radością […]

Blisko 270 dzieci z 27 krajów w weekend 13-14 lipca 2019 r. z dumą i radością reprezentowało swoje ojczyzny w największym na świecie turnieju dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata: VII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Młodzi zawodnicy rozegrali wspaniały mundial, ale przede wszystkim spędzili dwa dni w świecie, w którym najważniejsza jest wspólna radość z gry w piłkę i w którym nie istnieją żadne granice. Nie było dla nich ważne, jaki mają kolor skóry, jakim językiem mówią i skąd są – najważniejsze, że mogli razem grać i się śmiać, jak jedna wielka piłkarska rodzina – „Nadzieja na Mundial“.

Młodzi piłkarze zagrali w sumie 86 meczy i strzelili 363 bramki (336 w fazie grupowej, 27 w fazie pucharowej). Tytuł Mistrza Świata obronił team z Ukrainy – złoci medaliści z 2018 r., srebro zdobyli Holendrzy, brązowe medale zawieźli do ojczyzny Belgowie. Pełne emocji mecze finałowe owacjami nagradzało ponad 9 tysięcy kibiców na trybunach Legii.

Tradycyjnie, poza najważniejszymi tytułami mistrzowskimi, przyznano także specjalne nagrody indywidualne i zespołowe, dla szczególnie wyróżniających się drużyn i zawodników:

Najlepszy zawodnik: Taoufik el Ouahdi (Belgia)

Najlepsza zawodniczka: Radmila Sali (Serbia)

Król strzelców: Maksym Tsar (Ukraina)

Najlepszy bramkarz: Isamel Moro (Holandia)

Najmłodszy zawodnik: Alvaro Olmedo Ruiz (Hiszpania)

Najmłodsza zawodniczka: Jennifer Narcissa Gonzales Donas (Hiszpania)

Najradośniejszy zawodnik: Petar Bariaktarević (Czarnogóra)

Konkurs sponsorski:

Strzelec: Denis Minarik (Słowacja)

Bramkarz: Diakiv Ostap-Mykhailo (Ukraina)

Puchary i nagrody otrzymali także ci, którzy są dla innych zawodników inspiracją – nie tylko podczas gry. Za piękną postawę na boisku nagrodę dla Drużyny Fair Play odebrała Bośnia i Hercegowina, promieniejący radością i zarażający nią wszystkich wokół zawodnicy z Nepalu zdobyli tytuł Najradośniejszej drużyny Mistrzostw, a wyjątkowy hart ducha pokazała Najmłodsza drużyna turnieju – debiutująca na Mistrzostwach Czarnogóra.

Co roku gośćmi Mistrzostw są słynni piłkarze, którzy swoją obecnością wspierają zawodników z domów dziecka. W tym roku byli to: Maniche, Frank Verlaat, Nuno Valente, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Robert Podoliński i Jacek Krzynówek, którzy oceniali poziom turnieju i sędziowali część meczy, a przede wszystkim byli dla dzieci żywym dowodem na to, że ich pasji do piłki kibicują światowe i polskie gwiazdy futbolu. Ta świadomość daje młodym zawodnikom ogromny napęd do pracy nad sobą – za rok chcą się pokazać na Mistrzostwach w jeszcze lepszej formie!

Mistrzostwa to nie tylko mecze – jak co roku atrakcją dla kibiców był Festiwal Słodkości Świata i piknik sportowy, a na nim Strefa Gwiazd i możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie zdjęcia z piłkarskimi gwiazdami i zawodnikami Meczu Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Tym razem wygrała Telewizja pokonując reprezentację Internetu 7:1.

Zespół Internetu reprezentowali popularni polscy youtuberzy i vlogerzy, m.in.: Luka, Tritsus, Admiros, Gdfootball, Goldzor, GrabaGra, Hadesiak, Jedyy, Junajted, Kaluch, Kameralnie, Kamil in Travel, PNTCMZ, Seto,Tivolt, 6:45 by Maqoo, a także Jolanta Zasępa i Grzegorz „Gabor”  Jędrzejewski.

W drużynie Telewizji zagrali aktorzy i dziennikarze, m.in.: Tomasz Oświeciński, Rafał Patyra, Damian Szmagliński, Maciej Rafalski, Jan Piasecki, Bartłomiej Graczak, Marcin Borzęcki, Robert Sabała, Mateusz Nowak, Karol Draśpa, Piotr Michałowski, Mateusz Kowalczyk, Kamil Jankowski, Kamil Wolski.

W VII Mistrzostwach Świata udział wzięły drużyny z Japonii, Tajlandii, Rosji,Wietnamu, Słowenii, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Niemiec, Jordanii, Holandii, Macedonii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Łotwy, Belgii, Portugalii, Nepalu, Czech, Irlandii, Palestyny, Hiszpanii, Czarnogóry i Polski.

VII Mistrzostwa Świata 2019
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...