Już 36 drużyn zgłosiło się na IX Mistrzostwa Polski!
Wyniki IX Mistrzostw Polski 2018

V Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiegoparallax background
V Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nadzieja na Mundial” w Szczecinie   Piąta już […]

V Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nadzieja na Mundial” w Szczecinie  

Piąta już edycja szczecińskiego turnieju odbyła się 15 kwietnia b.r. Udział w niej wzięło dziesięć drużyn z województwa zachodniopomorskiego, na boisku Hutnika spotkały się: Sternik Szczecin, Zew Morza ze Szczecina, Karlino, Drawsko, Wsparcie Rodziny, Tanowo, SPWD Szczecin, Łobez, Stargard, Police. Wszyscy zawodnicy pokazali niezwykłą waleczność – zarówno starsi jak i młodsi piłkarze robili wszystko, żeby ich drużyna wygrała, a po każdym zwycięstwie następowała eksplozja radości. Do fazy pucharowej przeszły zespoły Sternika, Wsparcia Rodziny, Zewu Morza, Stargardu, Karlina, SPWD, Drawska i Łobza. W ćwierć- i półfinałach toczyła się zacięta walka, a po pełnych emocji meczach do półfinałów weszły: Sternik, Drawsko, Zew Morza i Karlino. Sternik pokonał Drawsko 6-0, a Karlino uległo Zewowi Morza tylko jedną bramką – mecz był pasjonujący! Następnie Karlino stanęło w szranki z Drawskiem, walcząc o III miejsce. Po wyrównanym pojedynku (2:2) zarządzono rzuty karne – tu wreszcie Karlino pokazało swoją przewagę.

W wielkim finale Sternik Szczecin spotkał się z Zewem Morza i nie pozostawił wątpliwości, kto rozdaje karty w tych Mistrzostwach – Sternik pokonał przeciwnika 6-0 stając się Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego 2018! Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą grę i bardzo się cieszymy, że z częścią z Was spotkamy się już 28 kwietnia, na IX Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w Warszawie. Po tym, co widzieliśmy w Szczecinie jesteśmy pewni, że na IX Mistrzostwach Polski zobaczymy świetny poziom rozgrywek i sportowe widowisko z wysokiej półki. Być może wśród pełnych pasji do gry i reprezentujących wysokie umiejętności piłkarzy Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego znajdą się przyszli kadrowicze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata? Widać, że pomorscy zawodnicy, dzięki samozaparciu i ciężkim treningom, z roku na rok podnoszą swój poziom sportowy. Przykładem świeci tu Karlino, które nie dość, że zdobyło w tegorocznym turnieju III miejsce, to jeszcze z jego składu wybrano dwóch z trzech najlepszych zawodników, bramkarza i strzelca turnieju – najlepszym „golkiperem” Mistrzostw został Michał Hucał, a „snajperem” Eryk Cylipan. Trzecia nagroda indywidualna, dla najlepszego zawodnika turnieju, powędrowała do Dawida Łozickiego ze Sternika Szczecin.

Organizacyjnie turniej był, jak zawsze, przygotowany doskonale. Nie zabrakło nagród – zarówno tych od organizatora – Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie, jak i od naszego Stowarzyszenia, które ufundowało też puchary i statuetki. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wspaniałej atmosfery panującej podczas V Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego. Oby więcej takich imprez, bo to ogromna przyjemność móc obserwować chęć dzieciaków do życia, ich pragnienie wygrywania i nieskrępowanej radości. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Szczecinie, a być może także na kolejnych, podobnych szczecińskiemu turniejach!

V Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...