Projekt Aktywny Piłkarz
Campus Kicker obronili tytuł Mistrza Niemiec!

Mistrzem Polski 2017 został Horyzont Kołaczkowo!parallax background
Choć na podium rozegranych w  sobotę  29 kwietnia  VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w […]

Choć na podium rozegranych w  sobotę  29 kwietnia  VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej mogły stanąć tylko trzy drużyny, tak naprawdę zwycięzcami było wszystkie 38 zespołów biorących udział w turnieju. Takiej radości i pasji do piłki mogą zawodnikom z domów dziecka pozazdrościć największe gwiazdy futbolu!

–  Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu naprawdę potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa – mówił tuż po finale Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo. Jego drużyna pokonała srebrnych medalistów, team z Wioski Dziecięcej SOS Kraśnik i zdobyła tytuł Mistrza Polski 2017.

Brązowe medale zawisły na szyjach młodych zawodników ze Sternika Szczecin, nagrodzeni zostali także wyróżniający się na boisku piłkarze: najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Szczublewski (Horyzont Kołaczkowo), bezkonkurencyjnym bramkarzem był jego kolega z drużyny Konrad Sieracki, najwięcej goli w bramce przeciwników umieścił najlepszy strzelec Dominik Dziąbek (Sternik Szczecin), a najlepszą zawodniczką okazała się Justyna Dębska (Companionship Wojsławice). Nagrody specjalne odebrali też najmłodszy zawodnik Mistrzostw, 7-letni Julian Tunicki (piłkarz DTW Piaseczno, najmłodszej drużyny turnieju) i najradośniejszy zawodnik Norbert Marczuk (Orły Siedlce). Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju obwołany został team FC Kisielanki z Kisielan.  W konkurencji sponsorskiej ContiTest tryumfował bramkarz Michał Stępień (Zew Morza Szczecin) i strzelec Marcin Łuczyk (Horyzont Kołaczkowo).

Najlepsi zawodnicy turnieju mieli również okazję zmierzyć się na boisku z piłkarskimi gwiazdami – w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, Robert Podoliński, Piotr Snakowski, Marek Jóźwiak i Piotr Świerczewski.

Podczas turnieju wybrana została reprezentacja Polski, która zagra w biało-czerwonych barwach na V Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się w dn. 15-16 lipca b.r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trzymamy za nich kciuki!

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom Mistrzostw, a także ich trenerom i opiekunom dziękujemy za to, że przenieśli nas do świata, w którym najważniejsza jest radość, piękna gra na boisku i wspaniała zabawa. Dzięki Wam to było niesamowite, pełne szczęścia święto futbolu i przyjaźni – dziękujemy i już czekamy na to, żeby spotkać się z Wami za rok!

Mistrzem Polski 2017 został Horyzont Kołaczkowo!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...