Podział na grupy drużyn VIII Mistrzostw Polski
Zapraszamy na Mistrzostwa Polski!

Mistrzostwa w Szczecinie!parallax background
Piękny dzień, dziesięć drużyn, boisko, doskonała organizacja i wspaniała atmosfera – nie potrzeba nic więcej do […]

Piękny dzień, dziesięć drużyn, boisko, doskonała organizacja i wspaniała atmosfera – nie potrzeba nic więcej do udanego turnieju. Wszystko to spełniło się w niedzielę 8 kwietnia w Szczecinie. Na boisku Hutnika rozegrano czwarte (a trzecie oficjalne) Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka „Nadzieja na Mundial”. Na turniej zorganizowany przez Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza, przyjechało dziesięć drużyn. Placówka organizująca rozgrywki wystawiła cztery drużyny: Mistrzowie 2016, Sternik, Zew Morza i Wsparcie. Przyjechały też drużyny z Karlina, Pyrzyc, Stargardu, Polic, Łobza i MOS im św. Brata Alberta (Alberciaki). Co tam się działo! W pięknym słońcu najmłodsze i najstarsze dzieciaki (a raczej już młodzież) dawały z siebie wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek. Nikt absolutnie nie odpuszczał, walka o wynik trwała do samego końca. Ogromną radością było obserwowanie u zawodników sportowego zacięcia, które brało górę nad wszystkim innym – wychodząc na boisko wszyscy zostawiali problemy w szatni. Zawodnicy i zawodniczki stawali się rasowymi piłkarzami, których jedynym celem było zwycięstwo – i o to chodzi!

Po zaciętym turnieju zwyciężył Sternik ze Szczecina. Drugie miejsce zajęła drużyna z Karlina, doskonale zgrana i walcząca do końca, a trzecie wywalczyła załoga z Pyrzyc. Na czwartym miejscu zameldowało się Wsparcie ze Szczecina, piąte zajął Stargard, szóste – Alberciaki, siódme Łobez, ósme Zew Morza, dziewiąte drużyna z Polic (brawo!). I właśnie Police, choć ostatnie w klasyfikacji, otrzymały jednogłośnie nagrodę drużyny Fair Play! Gratulujemy! Statuetki za osiągnięcia sportowe i całokształt kariery powędrowały do rąk Mistrzów 2016 (drużyny złożonej z zawodników, którzy zdobyli tytuł Mistrzów Polski na VII Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2016 roku), którzy zagrali w turnieju towarzysko i nie byli klasyfikowani. Tak naprawdę jednak zwycięzcami byli wszyscy!

Nagrody indywidualne również znalazły swoich laureatów. Królem Strzelców został Grzegorz Nowak z Karlina, a najlepszym bramkarzem Kacper Łuczak ze Sternika. Natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się trzynastoletni talent z Karlina – Eryk Sylipan. Widzimy tu początki obiecujących karier zawodniczych!

Podczas wszystkich rozgrywek zawodnikom i publiczności towarzyszyła muzyka, dobrana świetnie i z wyczuciem przez wychowawcę z COD Szczecin. Organizacja była bez zarzutu, zawodnicy i wychowawcy byli bardzo zadowoleni. Oczywiście, my nie mogliśmy przegapić takiego wydarzenia – Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” zapewniło puchary, nagrody i wsparcie organizacyjne. I choć turniej już się zakończył, zaczynamy odliczać dni do następnych Mistrzostw w Szczecinie. Naprawdę warto!

Mistrzostwa w Szczecinie!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...