Słowacja trenuje do Mistrzostw Świata!
Obudź Marzenia w Sarnowie

Turniej w Sarnowie

parallax background
2 marca 2013 roku odbył się kolejny turniej regionalny, mający na celu przygotowanie młodych piłkarzy do […]

2 marca 2013 roku odbył się kolejny turniej regionalny, mający na celu przygotowanie młodych piłkarzy do IV Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Rozgrywki doszły do skutku dzięki niesamowitej determinacji i zaangażowaniu Tomka Hałata, głównego pomysłodawcy turnieju, który na co dzień jest opiekunem i trenerem drużyny z Sarnowa, a także wychowawcą w Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie (podziękowania dla pana dyrektora Zenona Piwko). W zawodach udział wzięło osiem zespołów, które w drodze losowania podzielono na dwie grupy.

4 Siemianowice Śl.

Już od pierwszych meczy widać było niesamowite zaangażowanie zawodników i trenerów. Nikt nie musiał nikogo do niczego zachęcać ani namawiać, każdy czerpał ogromną radość z tego co robi i z pasją oddawał się grze, chcąc maksymalnie wykorzystać swój czas na boisku. Oczywiście zaangażowanie to jedno, a umiejętności to drugie i dlatego, jak w każdym sporcie, także i tu byli zwycięzcy i przegrani. Z grupy A wyszły drużyny z Bytomia i Rajska, a z grupy B Sarnów i Kłobuck. O pechu może mówić drużyna z Katowic, która zajęła III miejsce w grupie B, a przegrała tylko gorszym stosunkiem bramek. Pary i wyniki półfinałów ułożyły się następująco:

Bytom vs. Kłobuck – 0:1
Sarnów vs. Rajsko – 1:0

Po półfinałach przyszła kolej na mecz o VII miejsce, w którym Siemianowice pokonały Miechów 1:0 i o V miejsce, które zajęła drużyna z Katowic pokonując Piekary dopiero w rzutach karnych. Następnie rozegrany został mały finał turnieju, czyli mecz o III miejsce. Zwycięzcami i zdobywcami III miejsca zostali zawodnicy z Bytomia, którzy wygrali z drużyną Rajska 2:0. No i na koniec wielki finał, w którym zmierzyły się drużyny Kłobucka i Sarnowa. To był już drugi mecz tych drużyn, które wcześniej spotkały się w grupie (0:0). W decydujących momentach bardzo emocjonującej rozgrywki więcej zimnej krwi zachował Kłobuck – i  wygrał 2:1.