Wyniki XV Mistrzostw Polski
ROZPAL Z NAMI ISKRĘ NADZIEI!

Sarnów ponownie Mistrzem Polski!parallax background
W rozegranych w sobotę 27 kwietnia 2024 r. na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie XV Mistrzostwach […]

W rozegranych w sobotę 27 kwietnia 2024 r. na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie XV Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej tytuł Mistrza Polski obroniła drużyna z Sarnowa – Mistrzowie Polski 2023. Drugie miejsce wywalczyła Jelenia Góra, brąz zdobył Szczecin.

Nagrody indywidualne otrzymali także zawodnicy najbardziej wyróżniający się na boisku:

• Najlepszy zawodnik i zdobywca nagrody sponsora głównego turnieju „Nadzieja Biedronki”: Patryk Nowak (D.D. Sarnów)

• Najlepsza zawodniczka: Sandra Pilarska (Torpedy Grudziądz)

• Król strzelców: Patryk Romański (Drużyna Marzeń Jelenia Góra – 18 goli)

• Najlepszy bramkarz: Bartosz Krawiec (Zew Morza Szczecin)

• Najradośniejszy zawodnik: Emil Zubrzycki (Wataha Białystok)

• Najmłodszy zawodnik: Romek Zobenko (MOKS Pęcherzyki Pęchery – 6 lat)

Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrały Tygrysy Olsztyn.
Do zdobycia podczas Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka były nie tylko wspaniałe nagrody – najlepsi zawodnicy otrzymali także powołanie do kadry reprezentacji dzieci z domów dziecka, która zagra w biało-czerwonych barwach na IX Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka rozgrywanych 10-11 sierpnia na stadionie miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Po pełnym emocji finale rozegrano tradycyjnie mecz pokazowy, w którym po raz pierwszy w historii turnieju byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Adrian Mierzejewski i Piotr Świerczewski – zmierzyli się z kadrą reprezentacji Polski dzieci z domów dziecka 2023. Wygrali byli reprezentanci Polski wynikiem 6:5, potwierdzonym w serii rzutów karnych (7:6).

Z okazji 50. rocznicy zdobycia przez Polskę brązowego medalu Mistrzostw Świata ’74 gościem honorowym turnieju był Władysław Żmuda, 91-krotny reprezentant Polski, obrońca legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego.

W XV Mistrzostwach Polski wzięło udział 40 drużyn z domów dziecka z: Białegostoku, Czernic Borowych, Dąbrowy Górniczej, Franciszkowa, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Gostchorza, Grudziądza, Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Jeleniej Góry, Kraśnika, Kłobucka, Koszalina, Kutna, Legnicy, Łaskarzewa, Łobza, Łodzi, Mań, Miechowa, Olsztyna, Orzesza, Pasymia, Pęcher, Reszla, Sarnowa, Siedlec, Skopania, Szczecina, Ustki, Warszawy, Wielgiego, Pszczółek, Wydrzna i Wyszogrodu.

Organizator: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

Patroni honorowi: Minister Sportu i Turystyki; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Rzecznik Praw Dziecka; Polski Związek Piłki Nożnej, UNICEF Polska

Patron medialny: TVP Sport

Partner Strategiczny: m.st. Warszawa

Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka

Sponsorzy: Blachy Pruszyński, NOVA

Turniej wspiera agencja komunikacyjna FleishmanHillard Warsaw

Sarnów ponownie Mistrzem Polski!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...