XIV Mistrzostwa Polski
I Mistrzostwa Węgier 2024

VIII Mistrzostwa Świata 2023parallax background
Po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią, 12 i 13 sierpnia 2023 roku odbyły Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Była to już VIII edycja tego turnieju.

Po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią, 12 i 13 sierpnia 2023 roku odbyły Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. Była to już VIII edycja tego turnieju.

Na stadion Legii Warszawa przyjechało ponad 200 młodych zawodników i zawodniczek z 21 krajów z: Chorwacji, Ukrainy, Belgii, Portugalii, Tajlandii, Francji, Estonii, Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Czech, Uzbekistanu, Madagaskaru, Macedonii Północnej, Jordanii, Łotwy, Węgier, Litwy, Słowenii, Czarnogóry i Polski. Przez dwa dni rozegrali oni 61 meczów i strzelili łącznie aż 379 bramek.

Wszystkie mecze pokazały świetne umiejętności piłkarskie. Atmosfera była niesamowita, a wszystkie dzieciaki pokazały niezwykłe uczucia. Uśmiechy nie schodziły im z twarzy ani na chwilę.

Po pierwszym dniu rozgrywek i 45 meczach fazy grupowej, 16 najlepszych drużyn awansowało do 1/8 finału. Wśród nich po kolejnych kilkunastu meczach w walce o tytuł Mistrza Świata pozostały 4 drużyny: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Polska i Uzbekistan. Po półfinałach w walce o złote medale została Belgia oraz Uzbekistan.

Po niezwykłym finale Belgia wygrała z Uzbekistanem 1:0 i tym samym została Mistrzem Świata! W meczu o III miejsce lepsza okazała się Polska wygrywając z Bośnią i Hercegowiną 6:3.

Jak co roku oprócz nagród drużynowych, najlepsi uczestnicy zostali również uhonorowani nagrodami indywidualnymi:
Najlepszy zawodnik: Bartosz Przebinda, Polska
Najlepsza zawodniczka: Ivana Mučišta z Bośnii i Hercegowiny
Król strzelców: Baabia Deam z Belgii
Najlepszy bramkarz: Jerko Claessens z Belgii
Najradośniejsza zawodniczka: Narindra Tahiriniaina z Madagaskaru
Najmłodszy zawodnik: João A. C. Rodrigues (2015) z Portugalii
Nagroda „Nadzieja Biedronki”: Patryk Nowak z Polski
Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna z Madagaskaru.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

VIII Mistrzostwa Świata 2023
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...