Drużyna Portugalii
Wyniki VIII Mistrzostw Świata 2023

Reprezentacja Polskiparallax background
Reprezentacja złożona z najlepszych zawodników XIV Mistrzostw Polski zdobyła na Mistrzostwach Świata brązowe medale!

Reprezentacja złożona z najlepszych zawodników XIV Mistrzostw Polski zdobyła na Mistrzostwach Świata brązowe medale!

Z fazy grupowej wyszli z kompletem punktów i bez straty ani jednego gola, pokonując: Uzbekistan, Czechy, Łotwę i Portugalię.

Po wygranej z Tajlandią w 1/8 finału, trafili na jednego z faworytów turnieju- Francję, którą pokonali 2:0 i tym samym awansowali do półfinału.

W półfinale zmierzyli się z Belgią. Mecz był fascynujący i zakończył się bezbramkowym remisem, to oznaczało, że do wyłonienia finalisty potrzebne były RZUTY KARNE. W nich lepsi okazali się Mistrzowie Świata.

Po przegranym półfinale nie mieli jednak zbyt dużo czasu na rozmyślanie, ponieważ już chwilę później stanęli do walki o III miejsce z Bośnią i Hercegowiną. Po świetnym meczu, w którym obydwie z stron nastawiły się na atak, i w którym padło aż 9 bramek, Polska wygrała 6:3.

Reprezentanci Polski zdobyli również 2 nagrody indywidualne. Bartosz Przebinda został najlepszym zawodnikiem turnieju, a Patryk Nowak zdobył nagrodę „Nadziei Biedronki” i tym samym wygrał wyjazd z reprezentacją Polski na mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Albanią w Iranie.

Reprezentacja Polski
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Polityka ochrony danych.
Więcej ...