Szukamy mistrzów piłki nożnej!

Niemal 100 zawodników, sportowe emocje, gorący doping, nowe przyjaźnie – tak w skrócie można podsumować regionalny turniej piłki nożnej w Kłobucku, stanowiący preludium do zapowiadanych na kwiecień 2013 Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

Do udziału w rozgrywkach 27 października 2012 zgłosiło się 10 drużyn z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Blachowni, Ciasnej, Chorzenic, Góry Włodowskiej, Katowic, Kłobucka, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i Warszawy.

W półfinale, po niezwykle wyrównanym meczu, drużyna z Blachowni pokonała w karnych zeszłorocznego zwycięzcę i faworyta turnieju – drużynę gospodarzy (3:1), a Sosnowiec odniósł zwycięstwo nad Górą Włodowską (2:1). W meczu o III miejsce chłopcy z Kłobucka przegrali z Górą Włodowską (1:4).
W finałowym meczu, po zaciętej i wyrównanej walce, drużyna z Blachowni pokonała chłopców z Sosnowca (5:3) i zdobyła Puchar Stowarzyszenia. Zwycięstwo tym bardziej imponujące, że w ubiegłym roku Blachownia uplasowała się dopiero na IX. pozycji.

W turnieju wyróżnieni zostali również:
Najlepszy bramkarz – Mirosław Kuczera (Sosnowiec)
Najlepszy strzelec – Paweł Dziubek (Góra Włodowska)
Najlepszy zawodnik – Bartek Długosz (Katowice)
Najmłodszy zawodnik – Michał Hajczyk (Sosnowiec)
Najradośniejszy zawodnik – Kamil Polnisiak (Katowice)

Wyróżnienia specjalne otrzymali: Dawid Ficek (Kłobuck), który zapewnił swojej drużynie awans z drugiego miejsca w grupie oraz jedyna zawodniczka turnieju, świetnie grająca na obronie, Monika Pawlak (Rybnik).

Poniżej przedstawiamy przebieg rozgrywek:

Grupa A

1. OPDiR Góra Włodowska
2. WPO-W Siemianowice Śl.
3. Dom Dziecka Stanica
4. Dom Dziecka Ciasna
5. POW Blachownia

Mecze grupowe:

Drużyny Wynik
1 OPDiR Góra Włodowska WPO-W Siemianowice Śl. 0-0
2 Dom Dziecka Stanica Dom Dziecka Ciasna 8-0
3 POW Blachownia OPDiR Góra Włodowska 1-1
4 WPO-W Siemianowice Śl. Dom Dziecka Stanica 0-2
5 Dom Dziecka Ciasna POW Blachownia 0-6
6 OPDiR Góra Włodowska Dom Dziecka Stanica 4-1
7 WPO-W Siemianowice Śl. Dom Dziecka Ciasna 6-0
8 POW Blachownia Dom Dziecka Stanica 5-2
9 OPDiR Góra Włodowska Dom Dziecka Ciasna 8-0
10 WPO-W Siemianowice Śl. POW Blachownia 1-4

Grupa B

1. Dom Dziecka Kłobuck
2. Dom Dziecka Rybnik
3. Dom Dziecka Chorzenice
4. OWDiR Warszawa
5. ZOW Nr 2 Sosnowiec

Drużyny Wynik
1 Dom Dziecka Kłobuck Dom Dziecka Rybnik 4-1
2 Dom Dziecka Chorzenice OWDiR Warszawa 3-0
3 ZOW Nr 2 Sosnowiec Dom Dziecka Kłobuck 0-0
4 Dom Dziecka Rybnik Dom Dziecka Chorzenice 6-0
5 OWDiR Warszawa ZOW Nr 2 Sosnowiec 0-3
6 Dom Dziecka Kłobuck Dom Dziecka Chorzenice 1-0
7 Dom Dziecka Rybnik OWDiR Warszawa 3-0
8 Dom Dziecka Chorzenice ZOW Nr 2 Sosnowiec 0-5
9 OWDiR Warszawa Dom Dziecka Kłobuck 0-3
10 ZOW Nr 2 Sosnowiec Dom Dziecka Rybnik 4-0

Z przyczyn pogodowych nie dojechała drużyna z Warszawy

Faza pucharowa:

1 półfinał:
Dom Dziecka Kłobuck – POW Blachownia               1:1    (1:3) w karnych

2 półfinał:

OPDiR Góra Włodowska – ZOW Nr 2 Sosnowiec    1:2

mecz o 3 m-ce:
Dom Dziecka Kłobuck – OPDiR Góra Włodowska    1:4

finał:
POW Blachownia – ZOW Nr 2 Sosnowiec                 5:3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. POW Blachownia
2. ZOW Nr 2 Sosnowiec
3. OPDiR Góra Włodowska
4. Dom Dziecka Kłobuck
5. Dom Dziecka Rybnik
6. Dom Dziecka Stanica
7. WPO-W Siemianowice Śl.
8. Dom Dziecka Chorzenice
9. Dom Dziecka Ciasna
10. OWDiR Warszawa

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które współorganizowały rozgrywki oraz były naszymi gośćmi, a zwłaszcza Staroście Powiatu Kłobuckiego Panu Romanowi Minkinie, Burmistrzowi Kłobucka Pan Krzysztofowi Nowakowi, trenerowi z Domu Dziecka w Kłobucku Panu Andrzejowi Ujmie, Dyrektor Domu Dziecka w Kłobucku Pani Żanecie Sikorze oraz wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1 koordynowanym przez dwojącą się i trojącą Panią Laurę Palutkiewicz. Dziękujemy również firomom: Frigoopol SA z Opola, Firmie Handlowej „Sport” Sc., piekarni w Kłobucku, cukierni „Consoni”, Sklepowi Sportowemu „Football Factory” z Częstochowy.

Bez Was ten turniej nie byłby tak wspaniały!