Campus Kicker obronili tytuł Mistrza Niemiec!
V Mistrzostwa Świata 2017

VIII Mistrzostwa Polski 2017

parallax background
Drużyna Horyzont z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kołaczkowie stanęła na najwyższym podium zakończonych w sobotę  29 kwietnia […]

Drużyna Horyzont z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kołaczkowie stanęła na najwyższym podium zakończonych w sobotę  29 kwietnia 2017 r.  w Warszawie VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Tak naprawdę zwycięzcami było wszystkie 38 zespołów biorących udział w turnieju – jak mówią dzieci,  najważniejsza w Mistrzostwach jest atmosfera pełna wielkiej radości i wielka pasja do piłki nożnej.

–  Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać trzeba po prostu naprawdę potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa – mówił tuż po finale Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo, który w mistrzowskim stylu, pięcioma bramkami pokonał team z Wioski Dziecięcej SOS Kraśnik i zdobył tytuł Mistrza Polski 2017.

Brązowe medale zawisły na szyjach młodych zawodników ze Sternika Szczecin. Nagrodzeni zostali także wyróżniający się na boisku piłkarze: najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Szczublewski (Horyzont Kołaczkowo), bezkonkurencyjnym bramkarzem był jego kolega z drużyny Konrad Sieracki, najwięcej goli w bramce przeciwników umieścił najlepszy strzelec Dominik Dziąbek (Sternik Szczecin), a najlepszą zawodniczką okazała się Justyna Dębska (Companionship Wojsławice).

Nagrody specjalne odebrali też najmłodszy zawodnik Mistrzostw, 7-letni Julian Tunicki (piłkarz DTW Piaseczno, najmłodszej drużyny turnieju) i najradośniejszy zawodnik Norbert Marczuk (Orły Siedlce). Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju obwołany został team FC Kisielanki z Kisielan.  W konkurencji sponsorskiej ContiTest tryumfował bramkarz Michał Stępień (Zew Morza Szczecin) i strzelec Marcin Łuczyk (Horyzont Kołaczkowo).

Najlepsi zawodnicy turnieju mieli również okazję zmierzyć się na boisku z piłkarskimi gwiazdami – w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, Robert Podoliński, Piotr Snakowski, Marek Jóźwiak i Piotr Świerczewski.