V Mistrzostwa Świata 2017
VI Mistrzostwa Świata 2018

IX Mistrzostwa Polski 2018

parallax background
W sobotę 28 kwietnia  2018 r. zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce […]

W sobotę 28 kwietnia  2018 r. zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Blisko 400 dziewcząt i chłopców zaprezentowało  swoje umiejętności piłkarskie na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie.

Zespół Sternika Szczecin zdobył tytuł Mistrza Polski 2018 pokonując w wielkim finale Wioskę Dziecięcą SOS Karlino. Brązowe medale powędrowały do piłkarzy DB Team Więcbork, którzy zwyciężyli w meczu z FC Miechów.

Jak co roku nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku piłkarze Mistrzostw Polski. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Dominikowi Dziąbkowi ze Sternika Szczecin, najwięcej goli wyłapał najlepszy bramkarz Marcin Zielonka z FC Miechów, a królem strzelców obwołany został Szymon Przybylski z DB Team Więcbork. Nagrodę odebrała także najlepsza zawodniczka turnieju Kinga Koszańska z Tęczy Kutno. Specjalne upominki powędrowały do rąk najmłodszego zawodnika Mistrzostw, 7-letniego Krystiana Postka z DTW Piaseczno, nagrodzony został także najradośniejszy zawodnik Ervin Kacprzak z FC Komarno. Głosami wszystkich zespołów drużyną fair play turnieju wybrany został team Lwy Północy Gdańsk.

W konkursie sponsorskim Biedronki zwyciężyli: strzelec Nikolas Reimus z CDRiPR Grudziądz i bramkarz Nikodem Żurek z CDRiPR Grudziądz.

Najlepsi zawodnicy turnieju zmierzyli się również na murawie z piłkarskimi gwiazdami – w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert Podoliński, Radosław Gilewicz i Aleksandar Vuković.

Jednym z najważniejszych momentów gali finałowej było ogłoszenie składu kadry reprezentacji Polski, która zagrała podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, odbywających się w dn. 28-29 lipca 2018 r. na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powołanie do kadry otrzymało 15 najlepszych zawodników, z których po dwóch zgrupowaniach została wyłoniona dziesiątka reprezentująca Polskę na MŚ – reprezentacja zdobyła na nich brązowe medale i tytuł II Wicemistrzów Świata.