O nas

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” powstało, by pomóc dzieciom z domów dziecka w realizacji ich planów i marzeń.

Chcemy udowodnić dzieciom, że jeżeli się w nie wierzy, wszystko jest możliwe. Zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna to dla nich jedna z niewielu szans zrealizowania najskrytszych marzeń, a także możliwość lepszego startu w dorosłe życie. Spotkanie rówieśników z całego świata i walka na boisku piłkarskim w narodowej koszulce daje dzieciom poczucie własnej wartości i godności. 

Pragniemy dać dzieciom z domów dziecka nie tylko „Nadzieję na Mundial”, lecz także start w lepszą przyszłość. Poprzez nasze działania chcemy zainicjować ruch społeczny, którego celem jest jak najpełniejsza integracja dzieci ze światem spoza placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Nagrody otrzymane przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”

Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” było wielokrotnie wyróżniane i nagradzane za pracę na rzecz domów dziecka:

  • 2012: dwa Złote Spinacze w konkursie na najlepsze kampanie PR w kategoriach „Event społeczny” i „Sport, turystyka, rekreacja”
  • 2013: Magellan Award w międzynarodowym konkursie na najlepszą kampanię komunikacyjną – brąz w kategorii Community Relations (Non-Profit/Charity/Foundation)
  • 2017: nagroda od Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie za działania na rzecz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych
  • 2018: SABRE Award
  • 2020: nagroda UEFA Foundation for Children Award, przyznawana co roku blisko 20 europejskim organizacjom pozarządowym, które zajmują się piłką nożną pracując głównie na rzecz dzieci

Chcesz z nami szerzyć Nadzieję?

Chcesz zostać wolontariuszem i pomóc dzieciom z domów dziecka? Przeżyć niezapomniane chwile i poznać niesamowitych ludzi z całego świata? Szukamy ludzi zaangażowanych, odpowiedzialnych, z pozytywnym nastawieniem, pełnych energii i pomysłów i przede wszystkim z chęcią pomocy. Czym zajmują się nasi wolontariusze? Pomagają w organizacji Mistrzostw Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

Do zadań wolontariuszy m.in.:
– opieka nad drużynami;
– praca na stanowiskach informacyjnych;
– pakowanie toreb z prezentami dla uczestników mistrzostw;
– asystowanie przy ceremonii otwarcia i zamknięcia;
– dokumentacja filmowa i fotograficzna turniejów.
Możesz również dołączyć do zespołu zajmującego się mediami społecznościowymi Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” (Facebook, Instagram, TikTok, Youtube) oraz brać udział w innych naszych akcjach, takich jak zbiórki pieniędzy czy rozwieszanie plakatów.

Napisz do nas już dziś: 
• [email protected] 
• FB:  Hope for Mundial
• Instagram: hopeformundial
lub wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/8RzipXeJU9ri1oVs6