IX Mistrzostwa Polski 2018

40 drużyn – blisko 400 zawodników, dziewcząt i chłopców 28 kwietnia 2018 r. walczyło o medale na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie podczas IX Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Młodzi zawodnicy dali z siebie wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej i widać było ilość pracy jaką włożyli w zimowe przygotowania do turnieju. Pokazali wielką pasję do piłki i ogromną przyjemność płynącą z gry. Atmosfera turnieju była niezwykła i nie da się zapomnieć wielkiej radości na twarzach uczestników, którzy na Mistrzostwa czekali cały rok.

Tytuł Mistrza Polski 2018 zdobył Sternik Szczecin. Radość po zdobyciu złotego medalu najlepiej opisują słowa jednego ze zwycięzców:
– Jestem Mistrzem Polski! Starałem się na Mistrzostwach Polski jak najmocniej i bardzo się cieszę, że wygraliśmy. Na początku było bardzo dużo stresu, potem już poszło, ale to były bardzo mocne rozgrywki! – mówił Tomasz Nabożniak, bramkarz zwycięskiej drużyny. Srebrny medal zdobyła Wioska Dziecięca SOS Karlino, a III miejsce wywalczyli piłkarze z DB Team Więcbork. Tytuł Drużyny Fair Play zdobyły Lwy Północy Gdańsk.

Mogą Cię również zainteresować: