VIII Mistrzostwa Polski 2017

Wyjazd na kwietniowe Mistrzostwa Polski to już w polskich domach dziecka tradycja, a zarazem jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w roku, poprzedzone wieloma miesiącami treningów. Nie inaczej było w roku 2017, kiedy to 29 kwietnia blisko 400 piłkarzy z 38 drużyn uczestniczyło w VIII Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w Warszawie.
– Tu dla każdego należą się brawa, bo żeby tu się dostać, trzeba naprawdę potrafić grać w piłkę. Ale tak naprawdę nie nagroda się liczy, najważniejsza jest zabawa – mówił tuż po finale Konrad Sieracki, bramkarz Horyzontu Kołaczkowo. To właśnie jego drużyna w finale w mistrzowskim stylu pokonała pięcioma bramkami Wioskę Dziecięcą SOS Kraśnik i zdobyła tytuł mistrza Polski 2017. Brązowe medale wywalczyli młodzi zawodnicy ze Sternika Szczecin. Drużyną Fair Play turnieju zostały F.C. Kisielanki z Kisielan.