Międzynarodowe Mistrzostwa Polski i Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar „Nadziei na Euro” 2011

24 września 2011 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”, w których zagrało blisko 300 zawodników z 29 domów dziecka z Polski, Czech, Ukrainy, Rosji, Słowacji i Francji. Był to pierwszy międzynarodowy turniej dzieci z domów dziecka w piłce nożnej, jaki zorganizowało Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. 

Międzynarodowym Mistrzem Polski została drużyna FC Lviv z Ukrainy, która pokonała FC Totem z Rosji. Brązowe medale zdobyła drużyna Child Center z Słowacji. Tytuł Drużyny Fair Play zdobyła „Słoneczna Polana” z Łodzi.

25 września 2011 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar „Nadziei na Euro”, w którym zmierzyły się trzy reprezentacje Polski składających się z najlepszych zawodników z polskich drużyn oraz pięć zespołów zagranicznych. Triumfowali, podobnie jak poprzedniego dnia, zawodnicy FC Lviv z Ukrainy. Srebro zdobyła drużyna „Polska II”, a brąz „Polska I”, która również otrzymała tytuł Drużyny Fair Play turnieju.

Na koniec drużyna „Nadziei na Euro”, w której skład weszli najlepsi zawodnicy turnieju, zmierzyła się z „Orłami Górskiego”, w składzie których zagrali: Lesław Ćmikiewicz, Zygmunt Kalinowski, Jerzy Kraska, Dariusza Dźwigała, Piotr Czachowski, Ryszard Milewski, Andrzej Voight, Piotr Bartnik, Mariusz Milewski i Piotr Zientara.

Mogą Cię również zainteresować: