Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski 2022

22 października 2022 r. w hali sportowej OSiR Bemowo blisko 200 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Międzynarodowych Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Dzieci przeciwko wojnie”. W turnieju zagrały drużyny z z domów dziecka z 7 krajów: Polski, Ukrainy, Czech, Słowenii, Niemiec, Chorwacji i Portugalii.
– Podczas czerwcowych XIII Mistrzostw Polski i Mistrzostw Ukrainy dzieci pytały „Kiedy będzie następny turniej?”, bo chcą znowu się spotkać i wspólnie grać. Ciągle dostajemy też pytania z domów dziecka o datę kolejnych Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka, których VIII edycja została zawieszona przez pandemię. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski z udziałem 8 polskich i 12 zagranicznych drużyn, aby dzieci z wielu krajów mogły znów się spotkać i wspólnie świętować – mówił Sylwester Trześniewski, prezes stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

Emocji i radości był prawdziwy ogrom, łącznie w 48 meczach padło aż 186 goli.
Złoty puchar zdobył Horyzont Kołaczkowo, II miejsce zajął Sternik Szczecin, a brązowe medale wywalczyli zawodnicy z Czech. 


Podczas Mistrzostw rozegrano również Turniej Przyjaźni, w którym zagrały trzy reprezentacje: Polska, Ukraina i Europa. Po zaciętych meczach (Polska vs Ukraina 3:1; Ukraina vs Europa 0:1; Polska vs Europa 5:1) zwyciężyła drużyna reprezentująca Polskę.
Halowym Mistrzostwom Polski towarzyszyły również Międzynarodowe Wspinaczkowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. Ich zwycięzcami zostali: 

Marcel Lembke (CPDiPR Grudziądz) – Międzynarodowy Wspinaczkowy Mistrz Polski
Illia Bestaiev (Andriievo-Ivanivka 1 Ukraina) – Międzynarodowy Wspinaczkowy Wicemistrz Polski
Nicolai Tonder (Czechy) – II Międzynarodowy Wspinaczkowy Wicemistrz Mistrz Polski

Mogą Cię również zainteresować: