V Mistrzostwa Polski 2014

26 KWIETNIA 2014, Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej,
ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa

W bemowskim ośrodku gościliśmy 39 drużyn z całego kraju. To największa ilość zespołów, jaka startowała w turnieju w pięcioletniej historii Mistrzostw Polski. Po uroczystym otwarciu turnieju na każdym z czterech boisk rozgorzał zacięty piłkarski bój. Mecze rozgrywano w ośmiu grupach, z każdej z nich do fazy pucharowej przechodziły dwie najlepsze drużyny.

Ostatecznie, po bardzo zaciętej walce, Mistrzem Polski 2014 została drużyna z Wioski Dziecięcej SOS Kraśnik, która wygrała z Burzą Kłobuck (wynik 1:1 w regulaminowym czasie gry, 2:0 w karnych). Brąz wywalczył Sternik Szczecin, pokonując łódzkich Niedościgłych z Piątki 2:1.

Zwieńczeniem V Mistrzostw Polski był fascynujący mecz pokazowy pomiędzy gwiazdami turnieju, a drużyną byłych reprezentantów Polski. W zespole gwiazd zagrali przedstawiciele wszystkich drużyn biorących udział w imprezie. W drużynie reprezentantów mogliśmy podziwiać m.in.: Dariusza Dziekanowskiego, Jacka Krzynówka, Tomasza Iwana, Marcina Mięciela, Tomasza Sokołowskiego oraz Krzysztofa Kota – bramkarza reprezentacji Polski, Mistrza Świata 2013. Mecz zakończył się rezultatem 9:9, a w rzutach karnych minimalnie lepsza okazała się drużyna gwiazd V Mistrzostw Polski.

Podczas gali finałowej zamykającej Mistrzostwa nagrody otrzymali nie tylko zdobywcy pierwszych trzech miejsc. Za piękną piłkarską postawę i osiągnięcia nagrodzeni zostali także: najlepszy zawodnik – Piotr Piotrowski, SOS Kraśnik; najlepszy bramkarz – Daniel Karczewski, SOS Kraśnik; król strzelców – Daniel Segieć, Stanica Katowice; najradośniejszy zawodnik – Weronika Lizak, Chłopcy z Koła, Warszawa; najmłodszy zawodnik – Oliwier Bazylak, Chłopcy z Koła, Warszawa; drużyna fair play – Chłopcy z Koła, Warszawa. W konkursie Contitest zwyciężyli: strzelec – Dominik Ptaszyński, Lublin Team; bramkarz – Mateusz Sobol, Panda Kozienice. Konkurs Biedronki wygrał Sebastian Moszczyk, Stanica Katowice.

W trakcie V Mistrzostw Polski wyłoniono także 15 najlepszych zawodników, którzy utworzyli reprezentację Polski na II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Spisali się na srebrny medal, zdobywając tytuł Wicemistrza Świata 2014!

Skład reprezentacji Polski:
Daniel Kołacz, Wioska Dziecięca Rajsko Oświęcim; Daniel Karczewski, SOS Kraśnik; Bartosz Długosz, Stanica Katowice; Daniel Segiec, Stanica Katowice; Jakub Matusiak, Horyzont Kołaczkowo; Kamil Maślanik, Blue Tigers Olsztyn; Damian Bandurow, Błękitni Pasym; Piotr Piotrowski, SOS Kraśnik; Patryk Biernacki, Burza Kłobuck; Mirosław Kuczera, Sosnowiec; Mateusz Winkler, Góra Włodowska Team; Grzegorz Marciniak, Sternik Szczecin; Krystian Modzelewski, Sternik Szczecin; Maciej Glaubert, Lwy Północy Gdańsk; Dominik Ptaszyński, Lublin Team.

 

Wyniki Mistrzostw Polski 2014

V MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI Z DOMÓW DZIECKA W PIŁCE NOŻNEJ

Bemowski Ośrodek Piłki Nożnej, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11,  26.04.2014

 

Przebieg turnieju:

GRUPA A  – boisko 1

Drużyna Punkty Bramki
HORYZONT Kołaczkowo 12 24:0
ZAREMBIACY Lublin  7 16:2
PANDA Kozienice  7 11:3
KS MŁODE SZWEDEROWO Bydgoszcz  3 1:25
UKS ORLĘTA Kisielany 0 0:22

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
Horyzont Kołaczkowo 2:0 Zarębiacy Lublin
KS Młode Szwederowo 0:7 Panda Kozienice
UKS Orlęta Kisielany 0:11 Horyzont Kołaczkowo
Zarębiacy Lublin 10:0 KS Młode Szwederowo
Panda Kozienice 4:0 UKS Orłeta Kisielany
Horyzont Kołaczkowo 8:0 KS Młode Szwederowo
Zarębiacy Lublin 0:0 Panda Kozienice
KS Młode Szwederowo 1:0 UKS Orlęta Kisielany
Horyzont Kołaczkowo 3:0 Panda Kozienice
Zarębiacy Lublin 6:0 UKS Orlęta Kisielany


 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA B  – boisko 2

Drużyna Punkty Bramki
FIRE TEAM Siedlce 8 9:1
BURZA Kłobuck 8 6:0
CAPOW Tczew 6 10:5
Piekary Śląskie 5 3:4
LEGIONIŚCI Gołotczyzna 0 0:18

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
Burza Kłobuck 3:0 Legionitci Gootczyzna
Fire Team Siedlce 1:1 Piekary Tląskie
CAPOW Tczew 0:3 Burza Kłobuck
Legionitci Gołotczyzna 0:6 Fire Team Siedlce
Piekary Tląskie 0:3 CAPOW Tczew
Burza Kłobuck 0:0 Fire Team Siedlce
Legionitci Gołotczyzna 0:2 Piekary Tląskie
Fire Team Siedlce 2:0 CAPOW Tczew
Burza Kłobuck 0:0 Piekary Tląskie
Legionitci Gołotczyzna 0:7 CAPOW Tczew

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA C  – boisko 3

Drużyna Punkty Bramki
LUBLIN TEAM 7 6:5
POW PRZYSTAŃ Dąbrowa Górnicza 7 6:4
LWY PÓŁNOCY Gdańsk 7 7:4
WIOSKA DZIECIĘCA RAJSKO Oświęcim 6 5:3
MKS Sławno 1 2:10

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
Lwy Północy Gdańsk Lublin Team 1:1
POW Przystań Rajsko 1:0
MKS Sławno Lwy Północy Gdańsk 0:3
Lublin Team POW Przystań 2:1
Rajsko MKS Sławno 3:0
Lwy Północy Gdańsk POW Przystań 1:3
Lublin Team Rajsko 0:2
POt Przystań MKS Sławno 1:1
Lwy Północy Rajsko 2:0
Lublin Team MKS Sławno 3:1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA D – boisko 4

Drużyna Punkty Bramki
STERNIK Szczecin 12 21:0
STANICA Katowice 9 22:1
ORLIK Świdnica 6 6:12
GRYFICI Słupsk 3 2:15
HAPPY KIDS Łódź 0 0:23

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
Sternik Szczecin 6:0 Orlik Świdnica
Stanica Katowice 10:0 Happy Kids Łodź
Gryfici Słupsk 0:7 Sternik Szczecin
Orlik Świdnica 0:6 Stanica Katowice
Happy Kids Łódź 0:2 Gryfici Słupsk
Sternik Szczecin 1:0 Stanica Katowice
Orlik Świdnica 4:0 Happy Kids Łódź
Stanica Katowice 6:0 Gryfici Słupsk
Sternik Szczecin 7:0 Happy Kids Łódź
Orlik Świdnica 2:0 Gryfici Słupsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA E – boisko 1

Drużyna Punkty Bramki
BŁEKITNI Pasym  10 15:2
BLUE TIGERS Olsztyn   9 11:4
FC Miechów  5 4:4
MKS Julin  4 1:8
HOPLICI Łobez 0 1:14

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
Blue Tigers Olsztyn 0:4 Błękitni Pasym
FC Miechów 0:0 MKS Julin
Hoplici Łobez 0:3 Blue Tigers Olsztyn
Błękitni Pasym 1:1 FC Miechów
MKS Julin 1:0 Hoplici Łobez
Blue Tigers Olsztyn 3:0 FC Miechów
Błękitni Pasym 3:0 MKS Julin
FC Miechów 3:0 Hoplici Łobez
Blue Tigers Olsztyn 5:0 MKS Julin
Błękitni Pasym 7:1 Hoplici Łobez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA F – boisko 2

Drużyna Punkty Bramki
SOS Kraśnik 10 7:1
NIEDOŚCIGLI Z PIĄTKI Łódź  8 10:1
POW MARIO Lidzbark 7 15:4
COMPANIONSHIP Wojsławice  3 10:12
CHŁOPCY Z KOŁA Warszawa 0 3:27

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
POW Mario 0:2 SOS Kraśnik
Companionship 9:2 Chłopcy z Koła
Niedościgli z Piątki 0:0 POW Mario
SOS Kraśnik 2:0 Companionship
Chłopcy z Koła 0:5
Niedościgli z Piątki
POW Mario 4:1 Companionship 
SOS Kraśnik 2:0 Chłopcy z Koła 
Companionship 0:4
Niedościgli z Piątki
POW Mario 11:1
Chłopcy z Koła
SOS Kraśnik 1:1 Niedościgli z Piątki



 

 

 

 

 

 

 

GRUPA G – boisko 3

Drużyna Punkty Bramki
Góra Włodowska TEAM 12 14:0
Dom Dziecka Supraśl 9 7:2
SŁONECZNA POLANA Łódź 6 10:5
FC Komarno 3 4:16
DD Równe 0 0:12

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
DD Równe 0:3 Słoneczna Polana
Dom Dziecka Supraśl 0:1 Góra Włodowska
FC Komarno 3:0 DD Równe
Słoneczna Polana 1:2 Dom Dziecka Supraśl
Góra Włodowska 3:0 FC Komarno
DD Równe 0:3 Dom Dziecka Supraśl
Słoneczna Polana 0:7 Góra Włodowska
Dom Dziecka Supraśl 2:0 FC Komarno
DD Równe 0:3 Góra Włodowska
Słoneczna Polana 0:7 FC Komarno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA H – boisko 4

Drużyna Punkty Bramki
Sosnowiec 12 19:1
DZK UNITED Warszawa 6 12:5
GIŻYCKIE ORŁY Gizycko 6 9:10
ZIELONI Z KOŁA Warszawa 3 7:17
FC Falbogi 3 4:18

 

 

 

 

 

Mecze grupowe:

Drużyna Wyniki Drużyna
DZK United 2:3 FC Falbogi
Zieloni z Koła 3:5 Giżyckie Orły
Sosnowiec 2:0 DZK United
FC Falbogi 0:4 Zieloni z Koła
Giżyckie Orły 0:3 Sosnowiec
DZK United 6:0 Zieloni z Koła
FC Falbogi 0:4 Giżyckie Orły
Zieloni z Koła 0:6 Sosnowiec
DZK United 4:0 Giżyckie Orły
FC Falbogi 1:8 Sosnowiec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faza pucharowa:

Drużyna Wyniki Drużyna
HORYZONT Kołaczkowo  1:2 BURZA Kłobuck
LUBLIN TEAM 1:0 STANICA Katowice
BŁĘKITNI Pasym 1:1 (2:3k) NIEDOŚCIGLI Z PIĄTKI Łódź
GÓRA WŁODOWSKA TEAM  5:0 DZK UNITED Warszawa
ZARĘBIACY Lublin  0:1 FIRE TEAM Siedlce
POW Przystań Dąbrowa Górnicza  0:6 STERNIK Szczecin
BLUE TIGERS Olsztyn 2:2 (0:2 k) SOS Kraśnik
DD Supraśl  0:1 Sosnowiec

 

 

 

 

 

 

 

Ćwierćfinały

Drużyna Wyniki Drużyna
BURZA Kłobuck 1:0   LUBLIN Team
NIEDOŚCIGLI z Piątki Łódź 1:1 (3:2 k)   Góra Włodowska TEAM
FIRE TEAM Siedlce  0:5  STERNIK Szczecin
SOS Kraśnik  0:0 (3:2 k) Sosnowiec

 

 

 

 

 

Półfinały

Drużyna Wyniki Drużyna
BURZA Kłobuck  1:0 NIEDOŚCIGLI Z PIĄTKI Łódź
STERNIK Szczecin  0:1  SOS Kraśnik

 

 

 

Mecz o III miejsce Mistrzostw Polski

Drużyna Wyniki Drużyna
NIEDOŚCIGLI Z PIĄTKI Łódź 1:2 STERNIK Szczecin

 

 

 

Finał Mistrzostw Polski

Drużyna Wyniki Drużyna
BURZA Kłobuck 1:1
(0:2 k)
SOS Kraśnik